• Vianočné tvorivé dielne

• Neoddeliteľnou súčasťou vianočných príprav v našej škole sú tvorivé dielne a príprava na vianočné trhy. Žiaci spolu s učiteľmi vyrobili krásne vianočné dekorácie či ozdoby na vianočný stromček.

• VIANOČNÁ BESIEDKA

• Dramatizáciou príbehu o narodení Ježiša v meste Betlehem žiaci 3.A, 4.A a 5.A priblížili históriu a ozrejmili podstatu Vianoc. Scénkou, koledami, vinšami navodili vianočnú atmosféru, rozpálili plamene lásky v srdciach, vyčarili úsmev, pokoj a radosť všetkým prítomným divákom.

• Vianočné trhy

• Účasť zamestnancov našej školy na Vianočných trhoch, usporiadaných mestom Levoča, nám dáva možnosť prezentovať školu na verejnosti s výrobkami žiakov.

Veď posúďte sami...

• Spevácka súťaž - Spievankovo

• 13.decembra 2023 v našej škole prebehla súťaž Spievankovo. Žiaci predviedli krásne spevácke výkony. Porota mala zložitú úlohu – vybrať tých najlepších spevákov. Víťazi sa potešili z diplomu a sladkej odmeny. Spievankovo bolo zážitkom pre všetkých účastníkov.

• Mikuláš

• Mikuláško  s anjelikmi si vypočuli  koledy, vianočné vinše a obdarovali žiakov očakávanou nádielkou.

• Na krídlach príbehov - tvorivé aktivity v knižnici

• Naši žiaci sa zvyčajne tešia na aktivity realizované v knižnici J. Henkela v Levoči. Okrem pútavých príbehov, vybraných  z knižného fondu tejto knižnice, žiaci realizujú aj tvorivé aktivity. Výsledky svojej práce im dlhšie pripomínajú zážitok zo stretnutia s literatúrou.

• Medzinárodný deň Bez fajčenia

• Pri príležitosti medzinárodného dňa „Bez fajčenia“ sme pozornosť  žiakov upriamili na tému drogy a závislosti. Hravou formou si žiaci zopakovali, čo všetko patrí k závislostiam aj to ako im predchádzať. Absolvovali zábavné aktivity a otestovali svoje vedomosti o téme drogy vo vedomostnom kvíze.

• Dopravná výchova, krádeže a drobné priestupky

• Vzhľadom k tomu, že prevažná väčšina našich žiakov dochádza do školy z okolitých obcí, dopravná výchova – pravidla správania sa na cestách hlavne u mladších žiakov sú podstatne významnou spôsobilosťou, ktorú má zvládnuť každý žiak. Preto teóriu a nácvik zručnosti priamo v teréne realizujeme za účasti príslušníkov Policajného zboru.

• Braillove písmo ako ho nepoznáme

• V mesiaci november sme navštívili Múzeum špeciálneho školstva, kde sme si so žiakmi vyskúšali aké náročné  je žiť v „tme“. Ukázali nám Braillove písmo a skúsili sme si zábavnou formou napísať pomocou guličiek rôzne písmená Braillovej abecedy. Žiakom sa návšteva veľmi páčila. Uvedomili si aké náročné to majú ľudia s týmto hendikepom.